collapse

* Twoje Centrum

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • stachu: Niecne miało być
    Czerwiec 16, 2018, 06:22:20 pm
  • stachu: Wiem że ma niecierpliwością plany.....haha
    Czerwiec 16, 2018, 06:21:52 pm
  • pituszek: Rozmawiałem z Jędrkiem z miesiąc temu,żyje i ma się dobrze
    Czerwiec 15, 2018, 10:53:56 am
  • RADAR: A wie ktoś co u Jedrka starego żeglarza ?
    Czerwiec 14, 2018, 11:11:49 pm
  • zybel: jakoś
    Czerwiec 12, 2018, 08:22:13 am
  • RADAR: Żyjeta?
    Czerwiec 11, 2018, 11:44:42 pm
  • JEDI_V: Ja 3 dni, nie ma taryfy ulgowej.
    Czerwiec 07, 2018, 07:41:49 am
  • RADAR: Dokładnie, tez o tym pomyślałem Jedi. Ja bede w piatek/w sobote wieczorem wracam.
    Czerwiec 07, 2018, 12:57:22 am
  • JEDI_V: Panowie za kilka dni najbardziej z klimatycznych zlotow, Olesno, a tu cisza jak makiem zasiał, zero tematu, potwierdzenia obecnosci
    Czerwiec 06, 2018, 10:12:41 pm
  • JB: RockAuto mi coś nie działa (płatności nie przechodzą) jak żyć! Ktoś tak miał?
    Czerwiec 05, 2018, 11:39:57 pm
  • RADAR: Dobrze dzialajaca sekwencja do 95' to nie lada wyzwanie.
    Czerwiec 04, 2018, 10:43:19 pm
  • JB: Robienie z sekwencji w Astro jakiejś wielkiej filozofii to bzdura. A kulutra montażu i jakość części to zawsze temat który ciągnął LPG w dół.
    Czerwiec 04, 2018, 11:23:26 am
  • pituszek: Radar,ale tak jest w większości warsztatów ,nie tylko lpg.O ile właściciel jest kumaty to pracownicy wszystko olewają.Dopiero jak klient wku..się na maxa to właściciel nie ma wyjścia i musi sam rękawy zakasać,ale wiadomo nie ogarnie tego sam,a w rekomendowanym warsztacie kolejki 2 miechy i też nie zawsze jest ok
    Czerwiec 04, 2018, 09:07:15 am
  • RADAR: I od kolegów. Ale lubie go bardzo!
    Czerwiec 03, 2018, 11:56:26 pm
  • RADAR: Jedi, musze sie wtrącić. Rekomendujesz zagorzale Lukiego i o ile on może jest dobry to jego ludzie...wiele do życzenia.Wiem z autopsii
    Czerwiec 03, 2018, 11:55:29 pm
  • JEDI_V: I tym się różni Luky od reszty parchów.
    Czerwiec 02, 2018, 01:22:20 pm
  • JB: Inna sprawa, że ważniejsza od instalacji jest kultura montażu. Mnie ktoś zamontował tak przewody, że zrobiły dziurę w klimie po kilku latach. Teraz do wymiany prawie cały układ za kilka grubych stów.
    Czerwiec 01, 2018, 03:44:36 pm
  • JEDI_V: Ja mam zawsze instalke od Lukiego, nie wnikam co, zawsze dziala i nie ma problemow.
    Maj 30, 2018, 10:26:07 am
  • JB: Firma nazwya się AG Centrum i ma swoją instalację ZENIT. Ogólnie wszyscy jadą na elektronice od włochów. AC to jedna z niewielu firm która robi w Polsce swoje własne sterowniki. Ogólnie poziom instalacji gazowych moim zdaniem poszedł do góry i teraz wszystko daje radę. Alex, Landi, AC, AG, KME. Oczywiście każdy ma swoje ulubione i każdy warsztat powie Ci co innego. Ja mam STAG z reduktorem KME i Hana lubiana kombinacja.
    Maj 29, 2018, 08:09:52 pm
  • edekk: tylko w Astro jest chyba pełna sekwencja a w fulach "półsekwencja"
    Maj 29, 2018, 11:14:52 am

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Straszna wiadomość dla mnie wysłana przez maxx
[Dzisiaj o 12:30:16 am]

Odp: Straszna wiadomość dla mnie wysłana przez Artigo
[Wczoraj o 10:03:00 pm]

Odp: Pogrzeb żony Archiego - info wysłana przez JEDI_V
[Wczoraj o 09:36:49 pm]

Odp: Pogrzeb żony Archiego - info wysłana przez zybel
[Wczoraj o 09:35:16 pm]

Odp: Pogrzeb żony Archiego - info wysłana przez edekk
[Wczoraj o 08:56:54 pm]

* Zalogowani

• Kropka Gości: 24
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 1
  • Kropka Użytkownicy online:

Autor Wątek: OC i AC dla klasyków  (Przeczytany 14173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline edekk*

• Dozorca
  • Klubowicz
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
  • Garażuje w: Lipcach Reymontowskich
  • mobil: 501 676 976
OC i AC dla klasyków
« dnia: Marzec 08, 2014, 03:17:27 pm »
Szanowni Państwo,
Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie dotyczącej ubezpieczeń Auto Casco dla zabytków. Wasza pomoc będzie bardzo cenna. Zgromadzone dzięki ankiecie informacje pomogą przekonać firmy ubezpieczeniowe, aby NARESZCIE stworzyły nowy produkt, czyli ubezpieczenie AC dla starszych aut. Wszelkie informacje znajdziecie w Classicauto nr 90 (03/2014), zaś informacje oraz link do wypełnienia ankiety znajdują się tutaj:
http://classicauto.pl/2014/02/ubezpieczenie-ac-dla-oldtimerow-wez-udzial-w-ankiecie/
Podsumowując wyniki ankiety zareklamujemy kluby, które wzięły w niej udział. Jak powiedział tow. Edward Gierek: "Pomożecie?!"

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Redaktor naczelny Classicauto Wojciech Jurecki

Osoba do kontaktu w sprawie ankiety:
dr Piotr Majewski (specjalista Classiauto ds ubezpieczeń)
e-mail: pmajewski1@wp.pl tel. 503 997 186
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 12:03:37 am wysłana przez edekk »
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Offline edekk*

• Dozorca
  • Klubowicz
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
Odp: OC dla klasyków
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2014, 03:24:53 pm »
po zabiegu  luz
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Offline GiGi*

• Klubowicz
    • Astro '95 "Złomek" & Astro '93 "Chojnik" & Astro '96 "Czarnuch"
  • Garażuje w: Kraków
  • mobil: 790290699
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2014, 04:08:46 pm »
dobra inicjatywa, wypełniłem choć zabytku nie mam
Czarnuch - http://vanklub.pl/index.php/topic,2335.0.html - SPRZEDAM
Chojnik - http://vanklub.pl/index.php/topic,1345.0.html - SPRZEDAM
Złomek - właśnie, gdzie jest Złomek ?!

Offline Mario88*

• Aktywny użytkownik
    • Econoline 94 5.8 V8, Firebird 78 5.0 V8
  • Garażuje w: Świecie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2014, 06:43:38 pm »
Wypełniłem, ale tam głównie chodzi o auta które mają 25 lat lub więcej. Mój najstarszy ma 23 lata. Pozdrawiam.

Offline edekk*

• Dozorca
  • Klubowicz
    • Chevy G30
    • Bishop`s Original
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2014, 07:02:33 pm »
ale ja mam 24 letnie auto i na podstawie tego co popiszemy ktoś wyciągnie jakieś wnioski
for sale:
sklepik;
Bishop`s

Falkon*

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2014, 11:46:51 am »
...zeby wprowadzic podatek w odpowiedniej kwocie  ;)

Offline duch_gdansk*

• Ekspert
  • Średnia z pojemności 5,6ltr ;-)
    • GMC Vandura 3500 6,5D 94r Camaro 3gen 86r 383HSR Ford Explorer II Sport V6 95r
  • Garażuje w: Gdańsk Osowa
  • mobil: 515689558
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2014, 01:14:45 pm »
...zeby wprowadzic podatek w odpowiedniej kwocie  ;)
Dokładnie  >:D >:D >:D
Co nie zmienia faktu że możliwość wykupienia AC powinna być.

Offline kodi1977*

• Aktywny użytkownik
    • chrysler voyager 3.3 benzyna 1994 rok
  • Garażuje w: Katowice
  • mobil: 505087401
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2014, 09:41:05 pm »
MÓJ GŁOS JUŻ  lodka C:-)POPŁYNĄŁ

Offline p0li*

• Klubowicz
    • G-20 '93
    • konwersje
  • Garażuje w: Flensburg/Warszawa
  • mobil: 4915145274444
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2014, 10:38:35 pm »
edek - zmień temat bo jest mylący  (OC i AC to jednak nie to samo)
...dawniej samochody były budowane z blachy i stali, drewno było dodatkiem, a plastiku używano do wysadzania mostów...
mody Cichego BOB-a

Offline Kapitan*

• Klubowicz
  • AUDACES FORTUNA IUVANT
Odp: OC i AC dla klasyków
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2014, 12:22:34 am »
MIĘDZY FORUM CAPRI - [FORDY] A PZU JEST POROZUMIENIE W SPRAPIE OC DLA STARYCH SAMOCHODÓW.

Zrzeszeni w tym klubie płaca duzo mniej, równiez za samochody
na zwykłych tablicach.

Offline pilatus*

• Użytkownik
  • **
    • Dodge RAM Van Camper
  • Garażuje w: Częstochowa/Piaseczno
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2014, 01:38:06 am »
Jeśli chodzi o CAPRI.PL czy generalnie stowarzyszenia (np. automobilkluby) - PZU ma super ofertę na OC dla tych z nich, z którymi podpisało stosowną umowę. Jest to 70% dodatkowej zniżki (liczonej od zniżki, którą się już posiada). Warunki to:
- trzeba być członkiem takiego stowarzyszenia
- mieć auto, które ma min 25 lat (ale nie musi być zabytkiem, mieć żółtych tablic itp - wiek jest ważny)
- nie można mieć firmy (w której potencjalnie to auto mogło by pełnić użytkową rolę)
- nie mieć żadnego wypadku w ciągu ostatniego roku
Jeśli spełniamy te wymagania, to możemy rzeczony pojazd ubezpieczyć na prawdę tanio. Pamiętać jednak trzeba, że stowarzyszenia również pobierają opłaty członkowskie - trzeba by to doliczyć do kosztów OC. Jednak jak ma się kilka starych wozów, to jest to fajne rozwiązanie.

Mój Dodż ma już 25 lat, ale na razie nie poszedłem tą drogą - wybrałem Alianz, bo tam Campera, niezależnie od pojemności silnika ubezpiecza się za ok. 300 zł.

Offline kodi1977*

• Aktywny użytkownik
    • chrysler voyager 3.3 benzyna 1994 rok
  • Garażuje w: Katowice
  • mobil: 505087401
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2014, 11:34:05 pm »
dobra inicjatywa, wypełniłem choć zabytku nie mam
GIGI jeszcze parę latek i bedziesz miał

Offline wolbi*

• Użytkownik
  • **
    • Chevrolet G20 5.7 V8
  • Garażuje w: Poznań
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2014, 09:37:19 pm »
Bylem wczoraj w PZU... pokazalem karte SOS PZmot i babka wydrukowala umowe na 200zl (55% znizek), takze jak ktos ma maksymalne znizki to w PZU zaplaci 180zl na rok.

Offline Prolog*

• Użytkownik
  • **
    • Chevy Van G20 Nomad
  • Garażuje w: Rawa Mazowiecka
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2014, 07:53:50 pm »
Panowie jutro laweta jedzie po auto.. Na razie się nie pochwalę, bo z moim szczęściem nie daj Bóg może się podziać jeszcze różnie. Ale do rzeczy - auto zza granicy i bez OC. Ma ponad 25lat, więc plan jest by zarejestrować na żółte tablice - pytanie pierwsze warto? W jednej firmie dali mi przy wycenie zwyżkę za to  :o
Druga kwestia to samo ubezpieczenie na czas załatwiania formalności np. do rzeczoznawcy itp nie będzie jeździł na lawecie skoro sprawny i żwawy.. Okazuje się, że dalej można na 30 dni - ktoś jakieś doświadczenia ma? Coś poleca?
I trzecia pozycja to już kwestia ubezpieczenia na stałe. Widzę PZMOT pozwala na uzyskanie zniżek, a przy okazji oferuje coś fajnego za członkostwo w ramach SOS. Pytanie to jest składka miesięczna czy roczna?  :-[ Mam problem, bo choć to mnie szczególnie nie goni to nic pozytywnie nie nastraja - 22 lata, pierwsze auto, brak prawa jazdy, 5.0 silnik itd Same zwyżki. W jednej firmie dostałem super ofertę na 2000 zł rocznie  ::) Szukać współwłaściciela? Nie jest to wynik jakiegoś egoizmu, ale szczerze - nie chciałbym. Auto moje za moje, spraw do ogarnięcia multum, poparcia promil, wsparcia za grosz, musiałbym prosić kogoś bez szczególnych więzi. Wolałbym sam, ale jeśli to ma mnie kosztować dodatkowo 1500 zł różnicy to odpuszczę.

Falkon*

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2014, 10:17:05 pm »
.. Okazuje się, że dalej można na 30 dni - ktoś jakieś doświadczenia ma? Coś poleca?

1. jeśli auto nie ma polskich tablic i nie jest zarejestrowane w Polsce - nie możesz się nim poruszać. to że sobie wyrobisz ubezpieczenie na vin - to tylko sprzedaż polisy przez doradcę. ona nie upowaznia cie do poruszania się. tylko zabezpiecza twoja dupe przy szkodzie z twojej winy. policja jak cie namierzy bez polskich blach i polskiej rejestracji to możesz się tym ubezpieczeniem podetrzeć, zlawetuja ci auto i odcholuja na parking na twój koszt.
wszędzie laweta - do czasu uzyskania badania, rejestracji i tablic. możesz pojezdzic wokół komina czy do diagnosty na przekręconych blachach z czegos innego - ale to twoje ryzyko.

2. 22 lata, pierwsze auto, brak prawka - każdy z nas dorabiał się znizek i płacicł frycowe. niestety tak swiat wygląda. albo zarejestrujesz fire z kims na spółe albo płac. 2K przy wszystkich kosztach to tyle co nic. bo chyba nie miałeś dokładnie odliczonych pieniędzy co do grosza kupując samochod?

3. pamiętam ze w AXA pierwsze ubezpieczenie OC można rozbic max na 4 raty. nie wiem jak jest teraz.

4. rejestruj na zabytek. same plusy. ja mam jeszcze kilka lat. wytrzymam. o rejestracji na zabytek przeczytasz wszędzie. nie będziemy przepisywac internetu. duzy poradnik jest na stronie classicauto.pl

nikt niczego za ciebie nie zrobi. było cie stać na auto. musi cie być stać na wache i opłaty za niego. luksus kosztuje  ;)