collapse

* Twoje Centrum

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

* pogwarki

Odśwież Historia
  • nie pisz pierdół, bo dostaniesz po łapach ^_^
  • maxx: Części do Econoline E150 posiadam.
    Marzec 16, 2024, 11:58:30 am
  • Walicha: Devil, podeślij foty tego kompresora
    Styczeń 22, 2024, 07:19:30 pm
  • DEVIL S GARAGE: Witam mam do sprzedania nowy kompresor klimatyzacji do chevy van gmc vendura astro safari
    Styczeń 21, 2024, 01:49:49 pm
  • voodoo: Stówa Tatar 🍻
    Grudzień 15, 2023, 11:12:35 pm
  • zagłoba: Poli stóweczka, zaglądasz tu jeszcze?
    Wrzesień 28, 2023, 06:09:55 am
  • pituszek: Sto lat ARCHIE
    Wrzesień 27, 2023, 12:09:34 pm
  • voodoo: Najlepszego Archie 🍻
    Wrzesień 27, 2023, 07:54:40 am
  • zagłoba: ARCHIE stówka!
    Wrzesień 27, 2023, 06:09:31 am
  • zagłoba: Robi stówka👍🏼
    Wrzesień 13, 2023, 02:23:41 pm
  • Artigo: Pituszku 100 lat w zdrowiu i milosci Basi
    Sierpień 29, 2023, 04:50:45 pm
  • zagłoba: Wojna sto lat!
    Sierpień 14, 2023, 08:43:40 pm
  • WALENTY: Jedzie ktoś na Master trucka ?
    Lipiec 14, 2023, 12:29:19 am
  • MICZ: Elm
    Kwiecień 21, 2023, 10:50:32 am
  • zagłoba: 100 lat Michał i niech żuk się toczy!
    Kwiecień 03, 2023, 07:27:02 am
  • MHM: Thx
    Marzec 22, 2023, 06:30:00 pm
  • JEDI_V: 100 lat Panowie  1hejka
    Marzec 22, 2023, 09:52:31 am
  • zagłoba: MHM jeszcze 50 lat!
    Marzec 22, 2023, 06:33:09 am
  • zagłoba: Edekk 100 lat!
    Marzec 18, 2023, 07:13:39 am
  • zagłoba: Dlaczego?
    Luty 07, 2023, 09:42:46 pm
  • MHM: Zagłoba: bo ględzicie wszyscy na WhatsUp'ie :(
    Luty 07, 2023, 06:24:18 pm

* Będzie się działo

Przepraszamy! W tym momencie w kalendarzu nie ma dostępnych żadnych wydarzeń.

* Najnowsze wiadomości

Odp: Witam wysłana przez zagłoba
[Dzisiaj o 05:54:27 pm]


Kupie hak GMC Safari AWD wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:49:31 pm]


Witam wysłana przez Wojtek GMC
[Wczoraj o 06:45:56 pm]


Odp: Econoline wysłana przez maxx
[Wczoraj o 12:01:24 am]


Odp: Felgi 5x127 wysłana przez Trombka
[Marzec 25, 2024, 10:07:55 am ]

* Zalogowani

  • Kropka Gości: 210
  • Kropka Ukrytych: 0
  • Kropka Użytkowników: 0

Brak użytkowników online.

Autor Wątek: Zakup Vana - co mam zrobic. autor Sojuz  (Przeczytany 7951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcel

  • Gość
Zakup Vana - co mam zrobic. autor Sojuz
« dnia: Listopad 09, 2011, 12:04:33 pm »
SOJUZ

na co mam zwrócić uwage przy zakupie?

BigRam

generalnie nic sie nie zmienia , czyli tak jak w pozostałych samochodach sprawdzasz silnik--czy nie kopci, czy bez problemy wkreca sie na obroty(max obr ok.5000/min
wszelkie wycieki z silnika, skrzyni, mostu--nie moze ich byc.

Z silnika -jesli wycieka olej to głownie spod uszczelniacza wału korbowego, z przodu.
Jesli zauwazysz wyciek czerwonego płynu miedzy skrzynia biegów a silnikiem to odpuśc temat bo wiaze sie z demontazem i naprawa skrzyni==duzo kasy.
Jesli zauwazysz powazny(krople)wyciek z mostu to tez raczej odpusc.Jesli pokrywa dyfra(po srodku )bedzie ciemnego koloru od dołu ale nie widac kropli oleju to moze byc kwestia wymiany uszczelki. nie zbyt powazna inwestycja 

koniecznie sie przejdz!!!!!
Bez tego nie jest mozliwe dalsze poznanie wad samochodu !!!

silnik musi chodzic cicho-w srodku głucha cisza 
Biegi powinny zmieniac sie idealnie, bez szarpnięc, nadmiernego krecenia obrotami..wyczujesz to po kilku minutach jazdy kiedy zmienia biegi--dwójka przy ok.30Km/h. 

Przejedz sie z róznymi predkosciami, spróbuj wyczuc czy most nie hałasuje-szumienie( w razie czego mam na zapas  )

Sprawdzenie skrzyni biegów i napedu na postoju--
przy uruchomionym silniku zablokuj noga pedał hamulca i zacznij zmieniac biegi po kolei R->N->D i spowrotem, rób to powoli
Jesli usłyszysz stukanie dośc głosne, nienaturalne to sa dwie mozliwosci
- skrzynia
- krzyzak wału

jesli sie nie znasz i to co pisze jest ci raczej obce to odpusc samochód 

Zawieszenie-uklad kierowniczy
Luzy na kierownicy wyczujesz tylko podczas jazdy, na postoju mozesz sobie darowac(chyba ,ze wczołgasz sie pod samochód a niemiec bedzie krecił kierownica  )
Stuki w zawieszeniu słabo słyszalne i raczej nie namacalne
Prawdopodobnie cos jednak bedziesz musiał zrobić , takie zycie 

Przyjzyj sie jeszcze, pod samochodem z przodu, czy nie ma wycieków z maglownicy i pompy wspomagania(po stronie kierowcy)
O ile naprawa pompy nie jest droga , o tyle maglownica pochowa cie do grobu 

Blacharka--
obejzyj dokladnie podłuznice, szczególnie w okolicach skrzyni biegów-powinno byc wszystko oki, ale....róznie to bywa 

Zwróc uwage na spody drzwi ,wszystkich, stan uszczelek drzwiowych, błotniki tylne--czy nie ma tam korozji gdyz to ulubione miejsca wyzerki dla stada rdzy 
Ostatnim punktem obserwacji to obrzeza wielkich szyb .
Amerykanskie Henki to dopiero ludzie 
Zaden z nich nie zabezpiecza blachy po wycieciu w niej otworu na okno dlatego te miejsca bardzo koroduja..szukaj babli, purchli.
Nigdy nie sugeruj sie wiekiem pojazdu, nie wszystko złoto co sie swieci .
Czasami starsze nie znaczy gorsze 

W razie problemów dzwon lub pisz mail, lub forum 

mam nadzieje,ze moje rady przydadzą sie wszystkim , którzy szukaja Chevy/GMC do 95r 

Marcin
 
BoMBowiec

Prawda jest taka ze wiekszosc starych amerykanow ma wiekszy lub mniejszy luz w ukladzie kierowniczym, za ktory oprocz galek odpowiada niestety maglownica - przekladnia kierownicza.

BigRam

Zgadzam sie , ale nie w aucie z przebiegiem 150-250tys km.
Nie wiem czy wiesz, ale maglownica w tym modelu, inaczej przekladnia slimakowa, to bardzo zywotny element.  to stara sprawdzona konstrukcja 
inna sprawa ,ze w samej maglownicy mozna kasowac luzy na slimaku( w dodge równiez) wiec akurat ten problem odpada.
problemem jest jedynie to ,ze nie wytrzymuja uszczelnienia i czesto robi sie poprostu mokro 

Pomiedzy skrzynia a silnikiem jest taka pólokragła miska z dziurka, w modelach po 91 aluminiowa, wiec krople w tamtym miejscu wskazuja na zuzycie panewki oraz uszczelniacza co wiaze sie z wyjeciem skrzyni, ot co.

BoMBowiec

Wycieki ze skrzyni moga byc np. spowodowane tylko nieszczelnoscia - poceniem sie na uszczelce miski olejowej lub na uszczelniaczu.

BigRam

bomb, jakakolwiek nieszczelnosc to juz problem,a wiedza ksiazkowa z praktyczna ma nie wielki związek 

BoMBowiec

Warto sprawdzic poziom i jakos oleju silnika i skrzyni biegow oraz plynu chlodniczego.

BigRam

O tym zapomniałem 

BoMBowiec

Warto sprawdzic emisje spalin na analizatorze

BigRam

watpie aby miał taka mozliwosc   
 
BoMBowiec

Nie nalezy straszyc, ze kazdy wyciek to od razu remont silnika lub skrzyni. 

BigRam

nie pisze o kazdym wycieku, pisze o róznych wyciekach w waznych miejscach i jakie moga byc tego skutki.
W zeszłym roku panowie spod ......... olali mały wyciek spod dekla mostu co skonczyło sie podrózą na lawecie z rozwalonym dyfrem-cena 1300zł, wkurwienie, bezcenne 

kolega jedzie kupic samochód, a skoro pyta na forum co zrobic aby sie nie wkopac wiec tłumacze na co zwrócic uwage.
Zakladam ,ze w poblizu nie bedzie Hainricha w białych rekawiczkach z komputerem do G20 oraz analizatorem spalin oraz podnosnikiem 4-kolumnowym, spodziewam sie raczej samochodu w komisie oraz pana chcacego za wszelka cene sprzedac kazdy złom na placu, to chyba normalne podejscie

Offline bigRam

  • Klubowicz
  • ****
  • Wiadomości: 323
    • Chevy G10,Chevy G30 Krowa, Dodge Ram B350, Chevy S10 pikuś
  • mobil: 507300201
Odp: Zakup Vana - co mam zrobic. autor Sojuz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2011, 06:50:05 am »
Pisałem tę podpowiedź bardzo dawno temu i potwierdzam ,ze po latach nic się nie zmieniło.
Tak należy podchodzić , dlatego wszelkie inne pytania nie zawarte w tej wypowiedzi są mało ważne pod względem finansowym.

Marcin